Jak zpevnit břicho po porodu

Těhotenství je strašákem mnoha žen, protože se bojí zničené postavy. Pokud žena o sebe pořádně nepečuje, tak se často stane, že po porodu nevypadá její postava příliš dobře. V případě, že je tomu naopak, může mít postavu stejnou jako před těhotenstvím. Vše záleží na tělesných dispozicích, vůli a stravování během, po i před těhotenstvím. Postavu můžete zlepšit posilováním nebo aerobním pohybem. Také nezapomínejte na dlouhé procházky s kočárkem. Doporučuje se také nosit stahovací kalhotky.

Zpevněte břicho pravidelnými cviky

Pravidelné cvičení je velmi důležité. Cvičte každý druhý den tři cviky na břicho po třech sériích a dvaceti opakování. Nejprve cvičte na šikmé břišní svaly a po pár týdnech začněte posilovat i přímé břišní svalstvo. Nezapomeňte, že s cvičením můžete začít nejdříve po šestinedělí a v případě císaře ještě později. Důležité je, aby vás nic nebolelo. Postupně můžete přidávat více cviků a více opakování, záleží jen na vás a na vaší kondici. Již po pár měsících můžete dokonale zpevnit břicho.

Formování postavy

Na formování postavy nejen po porodu je výborná kalanetika, pilates, bodystyling a posilování v posilovně. Cvičení se věnujte alespoň dvakrát týdně, aby se postava rychleji zpevnila.

Aerobní cvičení

Pokud jste nabrala během těhotenství i tuky (špeky), tak ty můžete zhubnout jen aerobním pohybem. Jedná se o běh, zumbu, spinning, rychlou chůzi, jízdu na kole..., kdy byste měla cvičit alespoň 30 minut, aby se začaly spalovat tuky. S cvičením to ale nesmíte přehánět, protože by vaše mléko nemuselo dítěti chutnat.

Vyvážené stravování také pomáhá

Nezapomeňte na pravidelnou stravu plnou zeleniny a ovoce s omezením sladkých, smažených a tučných pokrmů. Nedržte hladovky a různé zázračné diety, které mají za následek horší mléko a jo-jo efekt. Mnoho žen zhubne i pouhým kojením, které je energeticky velmi náročné..