Trápí vás nafouklé břicho?

Možná vás někdy trápí nafouklé břicho a vy nevíte, proč tomu tak je. Může to být z několika důvodů:

menstruace - před menstruací a během menstruace je obvykle trošku nafouklé břicho. Tento stav je normální, pokud by vás hodně trápil nebo by břicho bylo příliš nafouknuté, poraďte se se svým gynekologem.
zdravotní problém - v případě, že nafouklé břicho není způsobeno jídlem, může se jednat i zdravotní problém, se kterým byste měli spěchat k lékaři.
těžká jídla - jíte těžká jídla jako jsou uzeniny, smažená jídla, sladká jídla či pečivo. Může to být i jen prostým přejídáním a nevhodnou kombinací jídel.
nadýmavá jídla (luštěniny, sorbitol, jablka, různé druhy zeleniny, pšeničná mouka...) zvětšují produkci plynů a způsobují nafouklé břicho.
laktóza (mléčný cukr) - možná máte intoleranci laktózy, která se mimo jiné projevuje nadýmáním a také nafouklým břichem. Potom je jediná možnost navštívit alergologii a následně vyloučit potraviny s laktózou (mléčné výrobky).

vláknina - ačkoliv je vláknina velmi dobrým pomocníkem, tak velké množství vlákniny působí nadýmavě a můžete mít po ní nafouknuté břicho.
minerálky - bublinkové vody ani vody, které obsahují oxid uhličitý, nejsou pro tělo přirozené, proto vás mohou nadýmat.
hladovění - i když to zní až neuvěřitelně, tak nafouklé břicho může být i od hladovění. Stačí se podívat na děti v Africe, nic nejedí a přesto mají nafouklá bříška.
špatné cvičení - špatně cvičíte, tak se vám břicho zvětšuje. Cvičte správnou technikou, kterou vám ukážou například ve fitness centru.

Ve většině případů může za nafouklé břicho strava. Stačí jíst pravidelně vyváženou stravu a tento problém se vám bude vyhýbat.