Jak často cvičit břicho?

Určitě víte, že pokud chcete zhubnout musíte zapojit kromě vyvážené stravy i vhodné cvičení. Vhodným cvičením je myšleno jak aerobní cvičení (spinning, běh, rychlá chůze), tak i anaerobní cvičení (posilování v posilovně i doma). Do poslední kategorie spadá i cvičení na břicho.

Cvičit by se mělo celkem často, ale v žádném případě není vhodné cvičit břicho každý den. Tělo si musí odpočinout. Možná jste někde četli, že byste měli posilovat břicho nebo cvičit břicho každý den, ale tak tomu vůbec není. Břicho si potřebuje odpočinout, proto si dejte den či dva dny v týdnu volno. Tělo pěkně zregeneruje a další den se vám bude cvičit mnohem lépe.

Jaká je optimální frekvence?

Optimální frekvence na cvičení břicha je třikrát týdně nebo každý druhý den. Lepší je pořádně posilovat párkrát do týdne, než cvičit každý den nesprávným způsobem. Cvičte cca 10 minut. Nezapomeňte na správné dýchání a plynulý pohyb. Pro inspiraci se můžete podívat na video.

Zkuste cvičit třikrát týdně po dobu dvou, tří měsíců například podle tohoto videa. Pokud potřebujete břicho pouze vytvarovat, tak to brzo poznáte.