Běhání a hubnutí: Opravdu funguje?

Oblíbeným sportem na hubnutí je běhání. Běhat můžete téměř všude a výhodou je, že je velmi účinné na hubnutí a hlavně vás nebude nic stát kromě nákupu kvalitních bot. Běhání je aerobní aktivitou, to znamená, že se po cca 20 minutách začínají spalovat tuky. Nemusíte běhat jak o život, stačí pomalý běh nebo jogging.

Pokud s běháním začínáte, tak si dejte zpočátku menší cíle. Není přece vůbec důležité napoprvé uběhnout 10 km. Běhejte pomalu např. 5 minut. Postupně tento čas zvyšujte. Pokud se zadýcháte při prvním běhání, začněte raději rychlou chůzí. Před během se rozcvičte a po skončení běhání protáhněte nohy a celé tělo.

Jak zhubnout běháním 5 kg do 2 - 3 měsíců

Pokud chcete zhubnout běháním, tak je nutné také upravit stravu. Řiďte se základním doporučením a k tomu přidejte běhání třikrát týdně.
Nejprve začněte běhat 20 minut a každý týden zvyšte tento čas o 5 - 10 minut. Od konce druhého měsíce běhejte 1 hodinu třikrát týdně. Uvidíte na sobě významné změny. Zhubnete a navíc budete mít dobrou náladu.

Zhubnu běháním břicho?

Tak jako všude, tak i u běhání platí, že pomocí něj nezhubnete břicho. Tuk bude mizet postupně ze všech partií těla. Nikdy nemůžete zhubnout pouze jednu část těla (břicho, zadek, prsa). Ovšem díky běhání budete hubnout.
Po běhání můžete cvičit cviky na břicho.

Nechoďte běhat s plným žaludkem, nejlépe byste měli jít běhat 2 hodiny po jídle. Mějte u sebe láhev s vodou a po půl hodiny po konci běhání si dejte bílkoviny (kuřecí, ryba, libové červené maso) se zeleninou a bramborem (dietní jídlo).
Pokud by vás během běhání cokoliv bolelo, poraďte se s lékařem nebo raději rychle choďte místo běhání. Pokud máte velkou nadváhu, začínejte velmi opatrně.