Jak zhubnout břicho cvičením?

Břicho je partie, kterou bychom všechny chtěly mít krásně plochou, bez faldíků a hlavně pevnou. Zrealizovat toto přání však může být celkem složité, protože za ním stojí spoustu úsilí, práce, cvičení, omezování a vhodné stravy. Jak toho můžete docílit? Jak můžete zhubnout břicho cvičením?

V první řadě je nutné uvědomit si, že břicho (stejně jako i jiné partie) nemůžete zhubnout cíleně. Nemůžete tělu poručit a říct: „Teď zhubni jen tam a tam!” Když se hubne, mizí z těle tuk bez ohledu na naše přání, někde mizí rychleji a někde pomaleji. Nemůžete to ovlivnit ani cíleným cvičením. Danou část těla pouze cvičením zpevníte, nikoliv zhubnete.

Musíte jít na to chytře

Břicho zhubnete nejen komplexním cvičením, ale také vhodnou stravou. Důležité je začít pořádně hubnout, přičemž hubnutí musí být důsledné. Správné hubnutí by nemělo být jen dočasnou záležitostí, ale mělo by se jednat o celkovou změnu životního stylu, ať potom opět nepřiberete.

Nový životní styl by měl zahrnovat dostatek pohybu, zdravé a pravidelné stravování, které propojíte s dobrou náladou. Nikdo neříká, že si musíte navždy zakázat nezdravé potraviny, ale že se je naučíte vhodně kombinovat. Například u čokolády, vyberte si hořkou variantu a snězte pouze kousek.

Pravidelný pohyb je základem

Na hubnutí břicha je důležitý pravidelný pohyb, kdy byste se neměla soustředit pouze na břicho, neboť cvičením a posilováním břicha břicho nezhubnete. Je to jen fáma, díky které sice břicho (trošku) zpevníte, ale tuku na něm se nezbavíte. Tuk spálíte pouze aerobním cvičením, což znamená cvičení, při kterém se trošku zadýcháte (běh, aerobik, jízda na trenažéru, rychlá chůze atd.) a které trvá alespoň 45 minut.

Právě aerobnímu cvičení byste se měla věnovat nejméně dvakrát týdně po dobu alespoň 45 minut. Ke spalování tuků dochází zhruba až po 25 minutách a právě tuk, který se nachází mimo jiné i na břiše, chcete zhubnout.

K tomuto typu pohybu je nutné přidat i posilování. K posilování břicha přidejte také posilování dalších partií, jako jsou záda, hýždě nebo hrudník. Budete mít zpevněnou postavu a hubnout budete o to rychleji. Posilovat byste měla dvakrát týdně a můžete docházet do fitness centra a nebo posilovat doma. Zjistěte, jak dlouho byste měla cvičit na břicho zde.

Stravování byste neměla podceňovat

Kromě cvičení je podstatné rovněž stravování, které bývá často velkým problémem a ovlivňuje nejen břicho, ale i ostatní partie. Kvůli nesprávnému stravování nebudete hubnout a můžete přibírat.

Stravovat byste se měla pravidelně. Je jedno, zda budete jíst pětkrát nebo třikrát denně, ale je nutné jíst pravidelně. Porce by měly být rovněž přiměřené četnosti. Když budete jíst častěji, porce by měly být menší než při jedení jen tří porcí za den. Víte, čemu byste měla vyhýbat a co nejíst?

Z jídla si vybírejte zdravé potraviny, vhodné je jíst celozrnné potraviny, zeleninu, ovoce, maso, ryby, libové uzeniny, mléčné výrobky, oleje, vejce, semínka, ořechy, luštěniny i obilniny. Dopoledne byste měla jíst více sacharidů (rýže, těstoviny, brambory, pečivo) a jejich množství snižujte (avšak zcela neomezujte) k večeru, bílkovin (maso, ryby, mléčné výrobky, bílek) zase méně ráno a více k večeru. Nebojte se ani tuků, zejména zdravých.

U stravování byste měla následovat zdravý rozum, pro tělo není moc vhodné hladovět přes den a pak se přejíst k prasknutí, nebo jíst pouze tři potraviny dokola či mít strach jíst, ať náhodou nepřiberete. Nestresujte se ze stravování a jezte rozumně a hlavně pestře.

Nečekejte zázraky za měsíc

Břicho se nedá zhubnout za měsíc, i kdybyste non-stop cvičila. Doporučené je hubnout postupně, za týden zhubnout maximálně jedno kilo, abyste si váhu co nejdéle udržela. A právě břišní partie je jednou z těch nejtěžších a může se stát, že ji budete hubnout též přes rok. Rovněž některé ženy jej vůbec nemohou zhubnout a ke zcela plochému břichu jim pomůže pouze plastická operace nebo liposukce.

Zapamatujte si následující rady

  • Pouhým cvičením břicho nezhubnete.
  • Je nutné dbát na zdravou stravu.
  • Stravujte se pestře.
  • Dostatečně pijte.
  • Jezte pravidelně.
  • Posilujte celé tělo.
  • Nesoustřeďte se pouze na břicho.
  • Věnujte se aerobnímu cvičení.
  • Neklaďte na sebe nereálné nároky.
  • Nechtějte vidět výsledky za nepřiměřeně krátkou dobu.