Víte, jak zhubnout přes břicho?

Neustále se trápíte posilováním břicha, ale uspokojující výsledek stále nejde poznat? Vlastně ve výsledku žádný výsledek na sobě nevidíte, sice cítíte, že svaly jsou pevnější, ale pořád vám tam vadí tuk? Tak pokud si myslíte, že s takovou budete moct zhubnout přes břicho, tak se pletete. Vy jste si pouze zpevnila břišní svalstvo, ale tuk, který je na něm, nemizí. Ve výsledku na hubnutí břicha jdete špatnou cestou.

Abyste byla konečně spokojená, měla byste něco vědět o tom, jak vůbec spalování tuků probíhá a že cílené hubnutí neexistuje. Tuk se spaluje pouze aerobním pohybem a ke spalování dochází asi až po půl hodině. Aerobním pohybem se rozumí běh, rychlá chůze, jízda na eliptickém trenažéru, plavání nebo tanec. Jakmile se některé z těchto aktivit budete věnovat nejméně půl hodiny, začne se spalovat tuk, ale pro lepší efekt je vhodné cvičit 45 až 60 minut obden. Také není možné zhubnout pouze na jednom vybraném místě, protože tuky mizí z těla podle toho, jak se mu chce nebo rovnoměrně. Když budete neustále posilovat určitou partii, tak ji sice zpevníte, ale tuků se nezbavíte.

Strava je základ

Přesně tak, pokud chcete zhubnout přes břicho, nesmíte podceňovat stravování. Vyvážená a zdravá strava vám pomůže snadněji zhubnout, zatímco ta nevyvážená a nezdravá se bude podílet na postupném přibírání. Vyvarujte se při hubnutí konzumaci nevhodných potravin a pokrmů (fast food, polotovary, sladké pečivo, sladkosti, čokolády, tyčinky, chipsy, uzeniny, tučné pokrmy atd.). Tyto potraviny a pokrmy byste měli co nejvíce omezit a naopak jíst více zdravých. Mezi zdravé patří ryby, libové maso, šunky, zelenina, mléčné výrobky, sýry, ovoce, bylinky, semena, ořechy, oleje atd.

Pokud chcete zhubnout, měl by se váš jídelníček skládat z několika porcí denně co určitý počet hodin. Nutné je jíst pravidelně. K tomu je nutné hodně pít, nejvhodnější jsou neslazené čaje, voda z kohoutku nebo minerální voda. Dodržovat vhodný jídelníček je nutností, protože díky pestrému stravování tělo nebude hladovět a bude mít dostatek živin.

Ukázkový jídelníček

Nemáte-li představu, jak by měl jídelníček při hubnutí vypadat, podívejte se následující ukázkový. Množství by mělo být takové, ať nehladovíte. Určitě není řešením následovat nějaké jídelníčky z internetu, když u nich budete mít pořád hlad.

Snídaně: ovesná kaše s rozinkami a oříšky, ovocný džus
Svačina: jogurt, libovolné ovoce
Oběd: grilované kuřecí prso, brambory, zeleninový salát
Svačina: čočková polévka
Večeře: pečená ryba, brambory, zelenina

Bez cvičení to nepůjde

Jak jsme již zmínili, strava je při hubnutí velmi důležitá a pohyb samozřejmě také. Pokud chcete zhubnout bříško, je potřeba věnovat se rovněž cvičení. Jenže to nesmí být cvičení bez myšlení, ale chce to, abyste nad ním pořádně přemýšlela. Potřebujete totiž nejen posilovat břicho, ale i celou postavu a k tomu se navíc věnovat i aerobnímu pohybu. Jakmile spojíte všechny tyto typy cvičení, můžete se brzy těšit na výsledek. Častým omylem je, že se musí na břicho cvičit každý den, což není pravda.

Nejprve spalte tuky

Velice důležitým bodem je spalování tuků, protože těch je nutné se zbavit. Tuků se můžete zbavit pouze tak, že je jednoduše vhodným cvičením spálíte. Jako nejlepší cvičení se bere rychlá chůze, běh, jízda na eliptickém trenažéru a spinningovém kole, veslování, tanec, plavání atd. Jedná se o takový pohyb, při kterém se zadýcháte, ale stále můžete normálně mluvit. Nejlépe byste měla cvičit dvakrát či třikrát týdně 45 - 60 minut. Různé druhy pohybu můžete obměňovat, ale vždy danou dobu vytrvejte.

Zpevněte břicho a postavu

Pravidelným posilováním nejenže zpevníte svou postavu, ale i břicho. Častou chybou je posilovat pouze břicho, ale k čemu vám bude zpevněné břicho, když budete mít povislý zadek a stehna? Věnujte se proto posilování celého těla, když budete mít víc svalů, bude se vám lépe hubnout. Můžete cvičit nejen v posilovně, ale i ve fitku kde můžete navštívit kalanetiku či pilates (obě tato cvičení mají na zpevnění těla skvělé účinky) nebo posilovat doma podle videí, s činkami nebo s vlastní váhou těla. Můžete si vybrat, co se vám nejvíce líbí. Posilování se věnujte dvakrát týdně.

Rozhodně neposilujte pouze břicho, protože bez celkového hubnutí nemá smysl a svaly budou schovány pod špeky a můžete si namoct krční páteř. Břichu se stačí věnovat 15 minut dvakrát až třikrát týdně (viz zde). Nezapomeňte, že bez cvičení se břicha nezbavíte.

Kdy můžete očekávat výsledky?

Záleží na tom, zda vás trápí větší břicho nebo jen malé bříško, protože od toho se vše odvíjí. Pokud máte větší břicho, budete pravděpodobně potřebovat hodně zhubnout a to asi nejen na břiše, ale i jinde (stehna, boky, zadek atd.). V tomto případě počítejte, že nejprve musíte zhubnout celkově. To bude trvat trošku déle, v žádném případě nezhubnete za chvíli. Musíte být trpělivá a nevzdávat se. Za jeden týden se optimálně hubne půl kilogramu tuku, vy pravděpodobně budete potřebovat zhubnout hodně kilogramů, proto můžete čekat i měsíce nebo rok. Záleží na vaší váze a píli.

Pokud máte ale malé bříško, přičemž ho potřebujete spíše jen zpevnit nebo zhubnout jen pár kilogramů, bude to u vás rychlejší. Měla byste se soustředit na pravidelné cvičení, ale nezaměřujte se pouze na břicho a hlavně dbejte na stravu. Břicho se shazuje nejhůře, proto i s tím počítejte. Někdy se stává, že se žena snaží shodit malinké bříško měsíce nebo dokonce i rok, ale prostě to nejde. V tomto případě si můžete vybrat, buď se s ním smíříte (muži bříška mají rádi), nebo podstoupíte liposukci, která tento problém vyřeší.

Pokud potřebujete břicho zhubnout po porodu, začněte s postupným hubnutím po šestinedělí. Posilujte břišní svalstvo a hlavně uzpůsobte cvičení svému zdravotnímu stavu, ať si neuškodíte.

Při tvarování břicha a shazování buďte trpělivá, nečekejte výsledky přes noc, ale dejte jim čas. Uvidíte, že se vám to podaří a konečně zhubnete přes břicho.