Jak zeštíhlit pas a břicho?

Zeštíhlit pas není žádná legrace, ale jedná se o celkem těžký úkol, který nezvládnete splnit za týden nebo měsíc. Nedá se zhubnout ve vybrané oblasti těla, proto břicho nejde zmenšit jen pravidelným cvičením na břicho, jak se mnozí domnívají. Je nutné s ním něco dělat komplexně.

Můžete natrefit na rady, které vám pomohou na rychlé zeštíhlení pasu, ale v praxi vůbec nefungují. Funguje pouze klasická redukce tuku, to znamená vhodná strava a vhodné cvičení. Existuje ještě pár fíglů, které vám také mohou na břicho pomoct. Dobrý vliv na zeštíhlení břicha má cvičení na rotaně, zatáhnutí bříška nebo stahovací kalhoty s vysokým pasem.

Víte, jak jíst?

Nejen pro zeštíhlení v pase, ale i celkově pro hubnutí je vhodné zaměřit se na následujících 10 pravidel, která vám pomohou k vytouženému výsledku.

  • Preferujte celozrnné výrobky a potraviny.
  • Začněte jíst více čerstvé zeleniny.
  • Jezte kvalitní maso, uzeniny a mléčné výrobky.
  • Nejezte sladkosti, pochutiny a smažené pokrmy.
  • Ke každému pokrmu si dejte velkou zeleninovou oblohu.
  • Omezte pečivo, nenahrazujte bílé obarveným.
  • Jezte potraviny, které obsahují vlákninu.
  • Pijte neslazenou vodu a vyhýbejte se sladkým nápojům.
  • Jezte pravidelně co tři hodiny.
  • Před spaním jezte nejpozději tři hodiny, vyhněte se těžkým pokrmům.

Víte, jaké cvičení pomůže?

Pokud máte na břiše tuk (špeky), tak je nutné je spálit klasickým aerobním pohybem. V případě, že byste tento typ pohybu vynechali a rovnou začali břicho posilovat, tak nikdy tu tukovou vrstvu nezhubnete. Sice se vám vytvoří díky pravidelnému posilování svaly, ale ty budou schované pod tukem. Z tohoto důvodu je potřeba cvičit jak aerobně, tak i posilovat. Po čase budete mít štíhlý pas, ale předtím to chce hodně dřiny.

Aerobní cvičení

Trápí-li vás nadváha nebo špeky a špíčky měli byste přistoupit k redukci tuků. Na ty je nejlepší pravidelný aerobní pohyb, který bude trvat alespoň 45 minut. Můžete běhat, jezdit na trenažéru (eliptický, veslovací, spinningový), rychle chodit, plavat atd. Dobrým řešením je i intervalový trénink, při kterém střídáte intenzity cvičení. Vhodné je cvičit vybranou aktivitu 3 - 5x týdně.

Posilování

Cviky na zeštíhlení pasu přímo neexistují, ale můžete se zaměřit na pravidelné posilování šikmých a přímých břišních svalů. Stačí posilovat obden po 10 - 15 minutách. K tomu nezapomeňte na posilování celého těla, hlavně zad, ramen, hýždí a nohou. I ty mají vliv na celkový vzhled postavy. Výborné cvičení na břicho je pilates, které posiluje střed těla a kalanetika.

Fígle na rychlé zeštíhlení pasu

Mrkněte na zajímavé fígle, které vám mohou rychle pomoct.

Zatáhnutí bříška

Velice oblíbený a jednoduchý trik je ten, že jednoduše zatáhnete bříško. Jedná se o takové sfouknutí, při kterém se špíčky schovají. Důležité je mít břicho stále zatažené, nejlépe k tomu mít i narovnaná záda a zatažený zadek. Rozdíl půjde hned poznat.

Stahovací kalhoty

Můžete si vybrat jakékoli stahovací oblečení, které vás trošku zúží. V tomto případě se budou hodit stahovací kalhoty s vysokým pasem nebo zeštíhlující břišní pás, který má stahovací účinky. Toto oblečení ale není na dlouho, protože stahuje danou oblast, což může být pro někoho celkem nepříjemné.

Cvičení na rotaně

Rotana je populární pomůcka na cvičení z 90. let. Nyní zažívá velký návrat a jedná se o pomůcku, na které se točíte a tím posilujete šikmé břišní svaly. První výsledky po pravidelném cvičení uvidíte po pár týdnech. Rotační disk stojí pár stovek a koupíte ho v obchodě se sportovními pomůckami.

Jak jste si mohli přečíst, břicho a pas se nedá zeštíhlit jako mávnutím proutku, ale je nutné vytrvat s cvičením a zdravou stravou. Pokud byste chtěli jej zmenšit opravdu rychle, tak vám může pomoct pouze plastická chirurgie a vybraný zákrok, u kterého navíc nemáte jistotu, že opravdu pomůže. Lepší a účinnou variantou je cvičit a zdravě jíst.