Proč se nemůžete zbavit tuku na břiše?

Pravidelně cvičíte různé cviky na břicho, bez sklapovaček si nedokážete představit den a opravdu dáváte břichu zabrat? Břicha se ale pořád nemůžete zbavit a stále se vám akorát honí hlavou: „Kde se jen stala chyba?” Asi by bylo nejlepší zjistit, co děláte špatně, jinak se ho nikdy nezbavíte.

Zásadní chybou, kterou většinou ženy dělají, je, že neustále posilují břicho v domnění, že jen tak ho zmenší. Stále ho řeší a věnují se mu. V tom je právě ten háček, nemůžete posilovat pouze břicho, máte i zbytek těla, který má na něj taktéž vliv. Navíc je zde i další problém, neboť břicho zásadně ovlivňuje strava.

Nejčastější chyby, které brání v hubnutí břicha

Dá se říct, že ženy často dělají některou nebo některé z následujících chyb, díky nimž se nemohou zbavit tuku na břiše. Vyvarujte se jich, ať můžete konečně zhubnout a zbavit se břicha.

Cvičíte pouze cviky na břicho

Neustále se věnujete pouze břichu a nedokážete si představit, že byste měla procvičovat jinou partii než tuto? Právě tímto si škodíte, protože je nutné posilovat i další svaly. Hodí se posilovat hýždě, nohy a záda, všechny tyto partie ovlivňují celkový vzhled postavy. K tomu platí ještě jedna, čím víc budete mít svalů, tím budete mít vyšší energetický výdej, což se vyplatí při spalování tuků.

Nedáváte možnost břichu si odpočinout

Posilujete břicho v domnění, že zrovna v této partii zhubnete? Proč se potom tomu ještě nestalo? Časté posilování břicha není vůbec prospěšné, protože si břicho neodpočine, zvykne si na daný pohyb a vy to můžete brzy začít flákat. Stačí provádět cviky na břicho dvakrát či třikrát týdně, kdy se soustředíte na správnou techniku provedení a rozhodně ne každý den.

Velice často cvičíte

Ani příliš časté cvičení neznamená, že brzy uvidíte výsledky. Pokud cvičíte každý den, ať už posilujete nebo běháte atd., dejte si občas pauzu nejméně jeden v týdnu zapomeňte na cvičení a raději se věnujte něčemu jinému.

Neznáte žádné relaxování

Ano, organismus si potřebuje občas odpočinout a pokud mu nedáte možnost, neodpočine si a nezregeneruje. Pokud nebude mít možnost regenerace, bude zbytečně ve stresu a tím pádem půjde i hubnutí hůř.

Necvičíte aerobně

Pouhým posilováním zpevníte postavu, ale nezbavíte se tuků. Pro to, abyste začala spalovat tuky, je nutné věnovat se pohybu, jemuž se říká aerobní. Mezi něj se řadí běh, rychlá chůze, tanec, jízda na trenažeru atd. - při tomto způsobu pohybu se spalují tuky asi po 20 - 30 minutách.

Děláte chyby ve stravování

Strava má významný vliv na vzhled břicha, kde jinde než právě tam se usazují tuky. Dávejte si pozor na to, co jíte. Vyhněte se polotovarům, fast-foodu, smaženým, mastným a sladkým pokrmům atd. Nezdravé pokrmy by se ve vašem jídelníčku měly nacházet co nejméně. Taktéž jezte pravidelně a vyhněte se přejídání a hladovění.

Jíte nevyváženě

Problémem při stravování může být i ten, že jíte málo bílkovin (maso, ryby, mléčné výrobky, luštěniny atd.), tuky zcela omezujete a jíte hodně sacharidů. Bílkoviny jsou potřebné a při hubnutí dvojnásobně, aby nedocházelo k úbytku svalové hmoty. I když hubnete, měla byste stále jíst tuky, protože jsou potřebné pro vitamíny rozpustné v tucích a na další procesy v těle. Často se v jídelníčku nachází neúměrné množství sacharidů (pečivo, těstoviny, rýže atd.), které se poté přeměňují na tuky. Mají taktéž vliv na ukládání tuků právě na břiše.

Podceňujete stravu

Strava je opravdu velice důležitá a mnoho žen ji ve výsledku fláká. Nemají čas se pořádně najíst, vymlouvají se, namlouvají si, že jedí zdravě a přitom opak může být pravdou. Přestaňte se vymlouvat a raději se ponořte do tajů zdravého stravování, ať víte, co máte jíst.

Dostatečně pijte

Ke správnému stravování patří i dostatečný pitný režim, který je velmi důležitý. Z těla se vyplavují škodlivé látky a tekutiny jsou potřebné i pro další procesy v těle. Pijte neslazené tekutiny, čaje, minerální vodu nebo vodu z kohoutku. Každý den byste měla vypít nejméně dva litry tekutin.

Čekáte brzo výsledky

Jistě jste přibírala na břiše několik let a nemůžete čekat velký výsledek po prvním měsíci. Ano, můžete poznat první pokrok, ale břicha se v žádném případě nezbavíte za měsíc. Většinou se jedná o dlouhodobou práci, kdy musíte nejen spalovat tuky, ale také posilovat rizikové partie.