V obchodech vždy najdeme bohatou nabídku různých potravin, ale ne všechny se řadí ke zdravým nebo dokonce vhodným potravinám, které byste měli jíst a nejíst, když chcete zhubnout břicho. Strava je velmi důležitá, protože má razantní vliv při hubnutí břicha a také kompletní postavy.
Nejprve byste si měli uvědomit, že nemůžete zhubnout vybranou část na těle. Při hubnutí se totiž zbavujete tuku z celého těla, z některých partií více a z některých méně. Břicho je velice problematická partie, které se zbavuje velmi těžce a jeho hubnutí trvá dlouho. Důležité je správně jíst a také mít dostatek pohybu. Vzhledem k tomu, že stravování má podíl na hubnutí až ze 70 %, měli byste dbát na to, co vlastně jíte.
Pokud chcete zhubnout, jezte zdravě. Vyhněte se obecně nevhodným potravinám, které hubnutí škodí. Naopak jezte dostatek bílkovin (maso, ryby, mléčné produkty, sojové výrobky atd.), nezapomínejte na hodně zeleniny a ovoce, vybírejte si celozrnné potraviny a taktéž jsou pro tělo potřebné zdravé tuky. To, co sníte špatného, nechá na břiše svou stopu a to tím, že se bude zvětšovat nebo se ho nebudete moct zbavit. Zjistěte proto, co je vhodné určitě nejíst nebo alespoň omezit množství.
Mlsky jako čokolády, sušenky, oplatky, bonbóny či zákusky jsou zabijákem štíhlé linie. Jestliže je budete stále jíst, nemáte moc šancí zhubnout. Tyto sladkosti jsou plné cukru, mouky a tuků, tím pádem se hubnutí zastaví nebo zpomalí. Navíc se takovéto potraviny ukládají většinou v břiše, takže i proto byste je neměli jíst, ať se břicho neustále nezvětšuje.
Při hubnutí břicha nejsou vhodné ani chipsy, slané tyčinky, křupky atd., obsahují hodně tuků a sacharidů. Škodí stejně štíhlé linii jako sladkosti, proto byste se jim měli vyhýbat. I malý sáček chipsů za den se nepříjemně projeví a nechtěné váhy se nezbavíte.
Na pečivu není nic špatného, můžete si ho klidně dát, dávejte si ale pozor na množství a čas. Existuje teorie, kterou razí americký lékař William Davis, že právě a jedině pšenice může za větší břicho. Opravdu pečivo nemá na břicho moc dobrý vliv, pokud ho jíte strašně moc nebo večer. Omezte pečivo hlavně večer a přes den jezte přiměřené porce.
Mnoho lidí má tendence suplovat nedostatek bílkovin (maso, ryby, mléčné výrobky atd.) sacharidy. Ty sice zasytí, ale často se uloží mezi tukové zásoby a to i na břiše. Sacharidům byste se sice neměli vyhýbat, ale třeba večer byste měli snížit (ale ne úplně omezit) jejich množství.
Jídla z fastfoodu jsou plná tuků a sacharidů, mají nízký glykemický index a ve výsledku tato jídla nejsou pro těla nijak užitečná. Sníte plno kalorií, brzy máte hlad a zbytečně po nich tloustnete. Proto je nejlepším řešením omezit jejich konzumaci a pokud si tam už něco dáte, tak si vyberte vždy něco, co obsahuje hodně masa a zeleniny.
Taktéž polotovary nejsou pro štíhlou linii ideálním jídlem. Mají nízký glykemický index, což znamená, že nezasytí na dlouhou dobu a je po nich brzy hlad. Jejich složení také není zrovna nejlepší, často obsahují glutamát sodný (co to je?) a různé přídatné látky, díky kterým se nemusí zrovna dobře hubnout. Raději si připravte pokrmy z klasických potravin, které jsou chutnější a zdravější.
Ve výsledku na hubnutí břicha platí stejná pravidla jako pro hubnutí obecně. Nedá se totiž zhubnout pouze břicho, ovšem některé potraviny na něj nemají dobrý vliv. Jezte vždy přiměřeně a vyváženě, vybírejte si zdravé potraviny a vařte zdravá jídla. Brzy poznáte první výsledky. Nezapomeňte také cvičit. Pamatujte si, že nejíst potraviny, které nejsou zdravé, je prospěšné i pro zdraví.