Cvičit břicho každý den? Ano nebo ne?

Chtěli byste mít zpevněné břicho, pekáč buchet nebo jen jej zmenšit? Pravděpodobně jste se dali do každodenního cvičení s vidinou, že brzy se toho proklatého špeku zbavíte, že se objeví vytoužená vánočka nebo se alespoň zpevní. Víte ale, jak cvičit břicho, aby to bylo opravdu efektivní a nečekali jste na zázrak zbytečně? Určitě jej přestaňte posilovat každý den, protože tím si akorát škodíte.

Břicho je velmi problematická partie, které se jen tak nezbavíte nebo ji nezpevníte během chvilky. Jedná se totiž o oblast, která je celkem náročná na jakoukoliv činnost. Břišní svalstvo se totiž rychle přizpůsobí a zvykne na jakoukoliv formu pohybu. Pokud tam máte ještě výraznou tukovou vrstvu, tak je nejprve nutné s ní zatočit.

Cvičit břicho každý den je blbost

Pokud si myslíte, že když jej budete posilovat každý den, že se jej zbavíte rychleji nebo jej naopak vypracujete, tak se pletete. Za prvé jej budete neustále namáhat a tak si nebudete moct odpočinout. Za druhé břicho si na tento styl zátěže zvykne a vůbec to nepomůže na jakýkoliv další posun. Nemusíte se tak každodenně týrat, protože je to zbytečné.

Posilujte břicho obden

Nejlepší variantou je, že jej budete posilovat obden nebo i klidně dvakrát nebo třikrát týdně. Věnujte posilování dostatečnou pozornost, střídejte posilování s mírnější a vyšší zátěží. Trénink by tak jednou měl být lehčí a jednou těžší.

Střídejte cviky a zátěž

Právě z důvodu, že si břicho na určitý pohyb brzo zvykne, je nutné střídat jednotlivé cviky a měnit zátěž. Jakmile si břicho na určitý pohyb navykne, tak si nikam neposunete, i když budete neustále daný cvik cvičit. Jednou posilujte doma, jednou v posilovně. Měňte počet opakování, jednotlivé cviky i náročnost, jen tak nebudou břišní svaly na toto cvičení připravené.

Nepřehánějte to ani s časem

Břicho nemusíte vůbec cvičit dlouho, stačí 8 - 15 minut. Pokud byste cvičili více, tak je to kontraproduktivní. Nutné je vždy každý cvik provést správně, protože bude hodnotnější než mnoho odfláknutých sérií.

Posilujte také celé tělo

Pokud si myslíte, že si zpevníte břicho nebo vytvarujete pekáč buchet pouze tím, že budete pravidelně posilovat břicho, tak se nic konat nebude. Měli byste posilovat celé tělo komplexně, všechny svalové partie a během trénink posilovat i břicho. Posilováním zpevníte hrudník, zádové a další svalstvo, které má také na břicho výrazný vliv.

Připojte i vhodnou stravu

Máte-li břicho pokryté tukovou vrstvou, tak by to chtělo dietu. Přesněji byste se měli správně stravovat, vypustit nevhodné potraviny (sladké, smažené, tučné), jíst více kvalitních bílkovin, složitých sacharidů a zdravých tuků. Stravujte se pravidelně, dostatečně pijte a můžete použít i proteinové přípravky. Vždy záleží na tom, jak moc jste obdaření tukem kolem pasu. Pokud hodně, tak je nejprve vhodné hodně zhubnout a pokud méně, bude vyrýsování jednodušší.

Nepodceňujte aerobní trénink

K posilování je nutné přidat i aerobní trénink a to nejméně dvakrát týdně po 45 minutách. Můžete běhat, rychle chodit, veslovat nebo jezdit na eliptickém trenažéru či kole. Tento druh pohybu je důležitý na spalování tuků, takže jej nepodceňujte. To se ale netýká jen v případě, že potřebujete komplexně zhubnout, ale i pokud vás trápí malý špíček.

Vytrvejte

Nedaří se vám vytvarovat břicho po měsíci? Jste z toho už na prášky a chcete s cvičením už přestat? To je moc brzo na to, abyste se vzdali. Vzhledem k tomu, že u každého je břicho jiné, jinak dlouho trvá, než se ho zbavíte. Někomu se to může podařit za půl roku, někomu až za rok. Po měsíci je ale příliš brzo, abyste se zbaběle vzdali. Vydržte raději několik měsíců, pokud ani pak neuvidíte nějakou změnu, zhodnoťte, co děláte špatně. Každý moc dobře ví, co v praxi dělá špatně a třeba si to jen nechce připustit, protože mu ta každodenní Cola nebo Margot chutná.

Přestaňte se trápit cvičením a posilováním břicha každý den, raději se věnujte kvalitě než kvantitě.

Další zajímavý článek najdete tady.