Jak rychle vytvarovat břicho

Krásně vytvarované břicho je snem mnoha žen i mužů, obvykle se jedná o běh na dlouhou trať, než si ho někdo splní. Nejprve je nutné zhubnout, pokud to potřebujete a pak až vytvarovat břicho. Pokud máte velký škopek, tak se nejprve zaměřte na celkové hubnutí (pravidelná a vyvážená strava, aerobní sport, dostatečný pitný režim) a poté, co zhubnete, začněte cvičit a přímo posilovat břicho. V případě, že potřebujete jen zpevnit bříško nebo máte menší špíček, mohou vám naše rady pomoct.

Cvičení v posilovně

Pokud někdo chce zhubnout, určitě ho jako první napadne klasické cvičení v posilovně. Nejprve je vhodné se trošku zahřát, poté cvičit na posilovacích strojích (nesmíte se ale soustředit jen na břišní svalstvo, ale i zádové, hýžďové svaly...) a následně si zacvičte na aerobních přístrojích (rotoped, běžící pás, eliptický trenažér,...). Výsledky při pravidelném cvičení uvidíte po několika měsících.

Cvičení podle Jillian Michaels

Jillian Michaels je americká trenérka, která sestavila několik účinných cvičících programů a také účinkuje v amerických pořadech. Program, který se jmenuje 30 Day Shred, patří mezi velmi oblíbené po celém světě. Stačí cvičit 30 dní po sobě 30 minut a opravdu poznáte rozdíl. Skvěle si vytvarujete tělo, budete mít větší sílu a také zhubnete. Program si můžete koupit na DVD nebo se na něj koukněte na youtube. Cvičící program má tři části, první cvičíte prvních deset dní, druhou druhých deset a posledních deset dní cvičíte třetí část.

Cvičení podle Zuzky Light

Zuzka Light je česká fitness trenérka, která se provdala do Kanady a pravidelně točí videa se zajímavým cvičením. Cvičení trvá cca 20 minut, na rozdíl od Jillian si můžete vybrat, co budete chtít cvičit a nemusíte se držet určitého plánu. Díky pravidelnému cvičení si vytvarujete postavu již během pár týdnů. Samozřejmostí je ale přiměřená strava.

Blogilates

Blogilates sestavila americká trenérka Cassey Ho. Videa si vybíráte podle toho, kterou partii chcete posílit. Na svůj web a youtube přidává pravidelně nová a nová videa, která vůbec nejsou nudná. Díky krátkým videím si můžete vytvarovat postavu také již za pár týdnů.

Pilates

Pilates bylo původně sestaveno jako zdravotní cvičení, které mělo pomoct při rehabilitacích a při bolestech se zády. Díky přesně cíleným pohybům si ale můžete zpevnit a vytvarovat tělo. Stačí pravidelně a hlavně dobře cvičit a výsledky si brzy projeví.

Kalanetika

Kalanetiku sestavila Callan Pinckney, aby se zbavila problémy se zády. Nakonec se stal její program velmi účinný a populární. Tvrdí, že po několika hodinách budete mít naprosto jiné tělo. Kalanetiku můžete cvičit podle videa nebo knížky.

Ať už si vyberete jakékoli cvičení, tak hlavně vytrvejte, protože první změny nepoznáte hned po týdnu. Vydržte alespoň jeden měsíc, pak pokračujte podle potřeby a k tomu samozřejmě připojte zdravé stravování.
Pokud chcete zhubnout do plavek, začněte s pravidelným cvičením nejpozději začátkem května.