9 chyb, kvůli kterým máte větší břicho

Každý může za vzhled svého břicha sám. Často je viníkem nesprávná životospráva nebo nedostatek pohybu. Někdy na něj mohou mít léky nebo vadné držení těla. Víte, že kdybyste se zaměřili na následujících devět nejčastějších prohřešků, snadněji se břicha zbavíte? Věřte nebo ne, ale je to tak, což si za chvíli vysvětlíme.

1. Omezte sladkosti

Říkáte si, že jedna sladkost denně přece nikoho nezabije, tak si s klidným srdcem dáte sušenku, čokoládu nebo tyčinku? Sice nezabije, ale na postavě se to projeví. Možná by neuškodilo, kdybyste se podívali, kolik ta vaše mlska obsahuje tuků a cukrů. Když každý den přijmete tyto prázdné kalorie, na břiše se to právě projeví. Omezte je. Dejte si třeba kostku hořké čokolády, ta vám neuškodí, ale víc už nikoli.

2. Nepijte alkohol

Alkohol na první pohled vypadá celkem nevinně, někdy průhledně jako voda, ale zas tak nevinný není. Obsahuje hodně kalorií. Z tohoto důvodu se jedná o nápoj, který při hubnutí není vhodný. Můžete si dát sklenku vína, které je zdravé a jednou za čas pivo. Alkohol štíhlé postavě moc nesvědčí až na zmiňované víno, tak si to zapamatujte.

3. Nejezte večer pečivo

Nikdo neříká, že si večer nemůžete dát sacharidy. Klidně můžete, ale omezte příjem pečiva. Zejména bílé pečivo je špatné, neboť se většinou hned uloží do tuků. Z tohoto důvodu raději sáhněte po celozrnné variantě, obarvené pečivo je nevhodné. Zato vhodnější je celozrnný chléb, který má velmi nízký glykemický index.

4. Nepijte sladké limonády

Sladké limonády včetně vody se šťávou jsou sice chutné, ale pro břicho jsou spíše nepřítelem. Řešením není ani limonáda light, protože po ní akorát je větší hlad. Raději se naučte pít čistou vodu, vodu s citronovou šťávou, čaj nebo minerální vodu. Poznáte rozdíl nejen v peněžence, ale i na tukových zásobách.

5. Nehladovte

Rozhodli jste se k razantnímu řešení, že nebudete raději jíst, abyste konečně zbavili břicha? Tak to vás zklameme, protože se tím nic nevyřeší. Když bude hladovět, tak zhubnete (vodu), ale jakmile se najíte, zaplní se opět břicho a jste tam, kde jste byli. Určitě jste si všimli malých černošských dětí v Africe, jak mají vystouplá bříška, i když nic nejedí. Příklad v praxi, že hladovka na menší břicho nepomáhá.

6. Necvičte jen na břicho

Každý den cvičíte osvědčené cviky na břicho, ale břicho máte pořád velké? Nechcete raději tuto snahu už vzdát, protože nefunguje? Když budete posilovat břicho, nikdy na něm nezhubnete tuk. Sice pod ním budete mít svaly, ale k čemu vám tam budou, když na nich budou špeky? Břicho stačí posilovat dvakrát týdně, důležité je vsadit na správné provedení každého cviku.

7. Nezapomínejte na cvičení

Cvičení jako takové je pro hubnutí břicha velmi důležité. Vzhledem k tomu, že nemůžete ovlivnit, z které části těla se zrovna spálí tuk, měli byste cvičit kompletně. A to jak posilovat celé tělo, tak i cvičit aerobně. Při posilování tělo posilujete a zpevňujete, při aerobním cvičení se spalují tuky. Cvičte tak obden alespoň 60 minut.

8. Neseďte pořád na zadku

Jakmile budete pořád sedět, snadněji se přibírá a to hlavně v oblasti břicha. K tomu ochabují svaly, což souvisí s následujícím bodem. I když máte sedící povolání, snažte se doma pořád nesedět, ale buďte naopak aktivní. Choďte co nejvíce pěšky, jezděte na kole a doma něco dělejte.

9. Nehrbte se a nemějte kulatá záda

Díky tomu, že máte vadné držení těla, vnitřní svaly ochabují, páteř se prohýbá dopředu a funkci přebírají jiné svaly. Břicho se prohýbá dopředu stejně jako páteř. Abyste se toho zbavili, tak je nutné se zase naučit, jak správně držet tělo. Na to pomůže cílené cvičení a rehabilitace od odborníků. Dále je vhodné cvičení, které posílí střed těla (core). Doporučuje se pilates, bosu nebo flowin.