Melounová dieta

Když je v létě horko, málokdo má hlad a dopřává si velké a těžké porce. Právě v létě je vhodné se stravovat větším množstvím ovoce a zeleniny, jež právě dozrávají. Jednou z těchto plodin je i meloun, který se sice u nás nepěstuje, ale ten z dovozu je dobrý. V létě navíc meloun seženeme za pár korun za kilo a proto si jej můžete nakoupit a držet oblíbenou melounovou dietu.

Melounová dieta se skládá pouze z melounů, které můžete libovolně podle dostupných druhů kombinovat. Jak všichni víme, meloun není ovoce nýbrž zelenina, která obsahuje velmi mnoho vitamínů a minerálních látek. Navíc se jedná o nízkokalorickou potravinu, která neobsahuje téměř žádný tuk a malé množství sacharidů.

Melounová dieta - jídelníček

Melounovou dietu je možné držet 3 - 10 dní, spíše je lepší ji držet 3 - 5 dní. Ovšem, záleží na vás, jak moc budete chtít po pár dnech vidět meloun.

1. den: Snídaně: cca 300 g vodního melounu
Svačina: melounové pyré
Oběd: salát ze dvou druhů
Svačina: nasekaný vodní meloun
Večeře: meloun Galia

2. den: Snídaně: cca 300 g vodního melounu
Svačina: melounová šťáva
Oběd: 1/2 Cantaloupe (Kantalup) melounu
Svačina: melounové pyré
Večeře: 1/2 Cantaloupe (Kantalup) melounu

3. den: Snídaně: cca 300 g vodního melounu Svačina: salát ze 2 - 3 druhů
Oběd: medový meloun
Svačina: vodní meloun podle potřeby
Večeře: libovolný druh melounu

Další dny můžete v rámci diety meloun kombinovat podle vlastní představivosti a chuti.
Mnoho lidí může namítat, že vám budou chybět komplexní sacharidy, tuky a bílkoviny, ale těch pár dnů je ideálních na menší očistu organismu. Navíc meloun obsahuje vitamín C, A, B a také mnoho minerálů, které organismu jen prospějí.

Melounová dieta je tak ideální, pokud v létě nemáte moc hlad a nechcete pořád vymýšlet co vařit. Díky tomu, že je u nás na trhu dostupných několik různých druhů (můžete se podívat i do jiných obchodů), nebudete muset mít jen ten jeden nejčastější.

Díky tomu, že se během této diety nebudete přejídat, zmenší se vám břicho, které běžně bývá nafouklé kvůli velkému příjmu potravy. Tak tuto dietu můžete zkusit.