Rýžová dieta

Rýžová dieta je velmi oblíbenou dietou. Vychází to pravděpodobně z poznatku, že Asiati, kteří pořád jedí rýži, jsou štíhlí. Rýže neobsahuje tuk, ale jen sacharidy a bílkoviny. K tomu navíc je v rýži velké množství vitamínů a minerálních látek. Nejvhodnější rýže je Natural nebo neloupaná, protože si zachovává nejvíce výživných látek. Bílá rýže je broušena a moc vitamínů neobsahuje.

Jak vypadá hubnutí s rýží?

Musíte pravidelně jíst a pít. Každý den si snězte pět porcí jídla, z toho by se měla podstatná část snídaně, obědu a večeře skládat z rýže. Ve výsledku pravidelně jíte a preferujete rýži.

Jakou zvolit rýži?

Nejvhodnější rýže při rýžové dietě je Natural, neloupaná či pololoupaná rýže. Tyto druhy rýže mají největší obsah živin a navíc se mohou pyšnit nízkým glykemickým indexem. Pokud tmavou rýži nemáte rádi, tak řešením je rýže Basmati nebo parboiled.
Důležité je rýži předem nesmažit a nerozvařit. Dále rýži moc nesolte, stačí jen trošku osolit mořskou solí přímo na talíři.

Jaké pokrmy jsou vhodné?

Na snídani si vybírejte různé kaše či nákypy, na oběd a večeři rýži s masem, rybou nebo zeleninou. Na svačinu si můžete dát ovoce nebo mléčný výrobek. Rýžová dieta není moc omezená. Podívejte se na tipy na pokrmy s rýží.

Rýžová kaše s ovocem
Rýžový nákyp s ovocem
Kuřecí nudličky s rýží
Ryba zapečená s rýží
Dušené hovězí s rýží
Rizoto
Čína
Masové kuličky s omáčkou a rýží
Sushi...

Co není vhodné?

Smažená, tučná a sladká jídla
Sladkosti, pochutiny
Zákusky, pečivo, sladké pečivo
Smetana a smetanové výrobky...