Tetování na břicho

Tetování je velmi oblíbené a často si ho ženy nechávají vytetovat právě na břicho. Ovšem ne každá žena si může dovolit dát tetování na břicho, protože na tlusté břicho nebo břicho se striemi se moc nehodí. Také vám tetování může poničit případná operace, těhotenství nebo tloustnutí. Možná uvažujete právě o tetování na břicho, podívejte se čeho byste se měla vyvarovat. Ať už si vyberete decentní nebo velké tetování, rozmyslete si to dobře.

Hodí se tetování jen na ploché břicho?

Tetování se zpravidla hodí jen na ploché břicho. Můžete si ho nechat vytetovat, i když nemáte úplně ploché břicho. Malý špíček vůbec nevadí, naopak mužům se malý špíček naopak líbí, proto ani s tetováním na bříšku u žen nemají problém. Pokud běžně nosíte krátká trička, tak s tetováním na břicho nemusíte váhat.
Tetování na břiše vypadá skvěle a mnoho známých vám ho pochválí. Stačí zvolit jen správný motiv.

Tetování není pěkné na tlustějším břiše

Na tlustém břiše tetování není vůbec pěkné. Zpravidla majitelka velkého břicha ho ani nikde neukazuje (nenosí topy, bikiny, bokové kalhoty), tak proč by měla si ho tam dávat... Raději zhubněte, ať nemusíte být kvůli tomu smutná.
Ovšem, pokud si chcete dát tetování na břicho, i když nejste zrovna štíhlá a věříte si, tak běžte do toho.

Tetování na břiše po těhotenství

Břicho se v těhotenství i při tloustnutí zvětšuje a tím pádem se může natáhnout a poškodit tetování. Jedinou možností je břicho už od začátku těhotenství (nejlépe už před ním) pravidelně promazávat (například tělovým krémem Elasti-Q), aby nevznikaly strie a tetování se nepoškodilo. Další hrozbou je císařský řez, který může být veden přes tetování, pokud jej máte v místě řezu.

Tetování přes jizvu?

Někteří říkají, že tetování přes jizvu není vhodné a jiné, že ano. Mnoho žen si však dává tetování na jizvu, které vznikne operací slepého střeva, abdominoplastiky či jiné operace. Jizva se zamaskuje pěkným tetováním. Ovšem není vhodné si nechat něco vytetovat, pokud jizvu máte jen chvíli. Vždy se raději zeptejte lékaře.