Chyby, které brání hubnutí břicha

Větší břicho dokáže celkem dost potrápit a zbavit se ho ještě více. Tuk na břiše se začíná postupně hromadit, až najednou je to nevzhledný špek, kterého se chceme za každou cenu zbavit. Někdy nebo spíše velmi často to nejde. Víte, proč vám každý pokus selže a kde děláte chybu? Co byste neměla dělat, pokud chcete zhubnout břicho?

Držíte nízkotučné diety

Dočetla jste se, že když budete držet dietu s omezením tuku a budete spoléhat na nízkotučné potraviny, snáze zhubnete právě na břichu? Problém nízkotučných diet je ten, že sice sníte toho méně podle plánu, ale brzy vám bude jídlo chybět. To si vynahradíte tím, že začnete mít více chutě na sladké, protože jídlo a tuk organismus obecně potřebuje. Navíc tuk je nositelem chuti a dokáže snáz zasytit, proto je zbytečné trápit se jedením nízkotučných a často méně chutných potravin.

Držíte obecně diety

Dala jste se na nějakou známou dietu s tím, že musíte zhubnout, protože ten škopek je už moc velký? Ano, ze začátku budete s drastickou dietou rychle hubnout, za týden můžete zhubnout i pět kilo. Břicho budete mít rázem menší, vy se budete cítit mnohem lépe a štíhleji. Ve výsledku ale vůbec nehubnete špeky, ale vyprázdní se vám žaludek a střeva. Jakmile se po skončení diety zase najíte, přiberete. Navíc se objeví i zrádný jojo efekt a vy tak budete mít ještě o něco vyšší váhu než před držením diety.

Stresujete se

Kvůli tomu, že se často stresujete, objeví se problémy i s váhou. Nemusíte se stresovat jen kvůli tomu, že nemůžete zhubnout, mohou to být nervy i z práce, školy nebo kvůli rodině. Jakýkoli stres se projeví tím, že se více vyplavuje hormon kortizol a snadněji se ukládají tuky hlavně na břiše.

Jíte hodně pečiva a těstovin

Jste milovníkem těstovin, čerstvých rohlíků a křupavého chleba? Tak to si trošku zahráváte se svou štíhlou linií. Nikdo neříká, že byste tyto potraviny měla vynechat a již nikdy si je nevzít, ale je vhodné jejich množství omezit. Hlavně si na ně dávejte pozor ve večerních a nočních hodinách, to si dejte vždy jen trošku pečiva, chleba nebo těstovin, ať se to neuloží právě na břiše. Ještě lépe uděláte, když si vezmete celozrnnou variantu, která je zdravější a zasytí na delší dobu.

Polotovary břichu pomáhají (tloustnout)

Ačkoliv to tak nevypadá, tak ty nevinné polotovary, které najdete v obchodech, mohou vyvolat mnohem větší paseku, než se na první pohled zdá. Jednou je to omáčka, podruhé polévka ze sáčku, pak těstoviny ze sáčku a následně i kompletní jídlo. Přečetla jste si někdy složení, které je na obalu? Možná budete překvapená, kolik desítek položek tam najdete. Dále tyto potraviny vůbec nezasytí a vy opět budete muset sáhnout po dalším jídle. A hádejte, kam se uloží ty potraviny, které vás předtím vůbec nezasytily? Na břicho.

Pijete ve velkém limonády bez cukru

Limonády bez cukru se první pohled jeví jako záchrana. Konečně budete moct něco vypít, co je tak trochu sladké a přesto dietní. Ale za tím, že je to dietní, často stojí sladidla. Nejenže jsou sladidla celkem po zdravotní stránce spornou záležitostí, ale ještě je po nich větší hlad a chutě, než normálně. Vy místo toho, abyste vypila jen sklenici dietní coly, sníte ještě něco dalšího, čeho bude mnohem více, než kdybyste si dala sklenici klasické coly.

Dopřáváte si fastfood

Jednou je to hamburger, pak jsou hranolky a pak tortila s masem. Jídla z fastfoodu jsou obecně pro zdravou linii celkem špatná, protože se smaží na přepáleném oleji, ve složení najdete kdovíkolik položek a hlavně mají vysoký glykemický index. To znamená, že brzy po nich budete mít hlad. A potraviny s vysokým glykemickým indexem se rády ukládají právě do břicha. Pokud toužíte po fastfoodu, připravte si ho doma z kvalitních surovin a v přiměřeném množství. Hranolky upečené v troubě, kvalitní houska, maso nejlépe z bio chovů a kopec zeleniny udělá divy nejen s chutí, ale také i postavou.

Stárnete a méně se hýbete

Postupně, jak stárneme, má tělo mnohem menší potřebu než dřív. Mnoho žen si to neuvědomuje a stále jedí stejně. Samozřejmě i pohybu ubývá. To se projeví tím, že se na problémových partií ukládají tukové zásoby. U některých to bývají boky a hýždě, u jiných břicho. S věkem byste neměla zapomenout na pohyb a hlavně zapomenout na přejídání.

Břicha se můžete zbavit pouze pravidelnou a vyváženou stravou, k tomu je samozřejmě i cvičte.