Cvičení na břicho

Zhubnout břicho není vůbec jednoduché. Je důležité zapojit nejen cvičení, ale i správnou stravu. Výsledky neuvidíme po týdnu, ale bude to trvat delší dobu. Můžete počítat v řádech několika měsíců, klidně i více než rok. Dbejte na to, že břicho nezhubnete za týden ani za dva a už vůbec ho nezhubnete, pokud budete cvičit na břicho zbytečně dlouhou dobu a budete jíst sladkosti, večer pečivo a tučná jídla.

Teď už jdeme ke slibovanému cvičení na břicho.
Cvičit můžete ráno i večer, má to stejný účinek. Záleží spíš na vašich časových možnostech.
Před cvičením se protáhněte a rozehřejte a poté už můžete začít posilovat břicho. Někdy se také uvádí, že břicho by se mělo posilovat až po aerobním cvičení (běh, spinning, rychlá chůze), kdy jsou svaly dostatečně prohřáté.

Cvičte pravidelně, nejlépe obden. Není vhodné cvičit úplně každý den, protože i břišní svaly si potřebují odpočinout.
Ze začátku cvičte jen několik minut a postupně počet minut zvyšujte. Nejlépe je se dostat např. na 10 minut. Když budete cvičit půlhodiny nebo dokonce hodinu denně, budete zbytečně namáhat páteř a břišní svaly vysilovat. Navíc špatně provedené cviky nemají žádný účinek.

Základním cvičením na břicho jsou zkracovačky.
Ty provádíme takto:
Lehneme si na podložku, pokrčíme nohy, ruce dáme za hlavu nebo na hrudník a pomalu zdviháme trup do výšky 10 - 20 cm nad zem. Poté pomalu se vrátíme dolů. Společně s pohybem nahoru se nadechujeme, zatímco směrem dolů vydechujme.

Provádíme zpočátku tři série po 20 opakování. Postupně zvyšujme počet opakování.
Tento cvik můžeme odměnit tak, že nebudeme zdvihat trup přímo nahoru a ale směrem ke kolenu (koleno dáme jedno přes druhé).

Můžete také zkusit cvičení Pilates nebo Kalanetika, které jsou velmi dobrou volbou pro cvičení břicha.

Podívejte se více cviků na videu: cviky na břicho.