Hubnutí v oblasti břicha není nemožné

Mnoho žen se snaží zhubnout v oblasti břicha, často to ale moc dobře nejde. To se stává nejen kvůli častým chybám, ale také kvůli nedostatku trpělivosti a silné vůle. Podívejme se, co vám může pomoct.

Hubnutí v oblasti břicha není vůbec tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Mnoho žen i mužů sází na to, že když budou pravidelně posilovat problémovou oblast, že ji zhubnout. V tom se ale pletou, důležité totiž je dbát nejen na správné cvičení, ale také a hlavně na vhodnou stravu. Když se spojí tyto dvě věci, můžete již za pár týdnů vidět první výsledky.

Vždy ale záleží na tom, jak vaše břicho vypadá. Pokud ho má někdo velké, pravděpodobně potřebuje zhubnout i celkem dost kilogramů. Pokud ho ale někdo má malé, tak půjde hubnout snadněji, i když v některých případech zbavení posledního špíčku ukrytého na bříšku může trvat i přes rok.

Zapojte vhodnou stravu

Velice důležitá je vhodná strava, která má na břicho obrovský vliv. Vlastně všechno, co sníte, se projeví na jeho velikosti. Ten, kdo jí mnoho těstovin, pečiva, tučných pokrmů, slaných a sladkých pamlsků, má vetšinou větší břicho a celou tuto problémovou oblast. Proto je nutné tuto stravu upravit a začít se zdravě a pravidelně stravovat.

Vhodné je jíst pětkrát denně v pravidelných intervalech co cca 3 hodiny. Porce by měla být tak akorát velká (neměli byste hladovět, ale ani být přejedení). Večer byste se v žádném případě neměli přejídat a večeře by neměla být největším chodem dne.

Z potravin je nejvhodnější celozrnné pečivo, libové maso, zelenina, ovoce, mléčné výrobky (ne smetanové), tmavá rýže, tmavé těstoviny, obiloviny, kvalitní oleje, kvalitní uzeniny, atp. Absolutně nevhodné je bílé pečivo, tučné mléčné výrobky, tučné maso a uzeniny, atp. K pití je nejlepší obyčejná voda nebo minerální neslazená voda, naopak se vyhněte sladkým nápojům.

Úprava pokrmů by měla být spíše jednoduchá. Pokrmy by neměly být smažené, ale naopak vařené nebo pečené. Každá porce by měla obsahovat dostatek bílkovin, sacharidy, trošku tuků a bohatou zeleninovou oblohu (v případě obědu a večeře).

Jak cvičit, aby to bylo účinné?

Odpověď na tuto otázku je složitější, protože opět záleží, kolik máte v těle tuků. Máte-li nejen větší břicho, ale vyskytuje se tuk i jinde na postavě (větší zadek, boky, stehna), bude třeba nejprve tento tuk spálit. Čehož dokážete pouze aerobním pohybem. Mezi něj patří rychlá chůze, běh, zumba, spinning nebo aerobic. Nejlépe byste takto měli cvičit každý druhý den, aby to měla správný efekt.
V případě, že vás trápí menší bříško, stačí cvičit aerobně dvakrát až třikrát denně.
K tomu je nutné přidat i posilování celého těla včetně břišních svalů.

Jak posilovat břišní svaly?

Určitě neposilujte břicho každý den, protože je nutné, aby svaly v oblasti břicha relaxovaly a nebyly pořád zatěžovány. Posilujte obden nebo třikrát týdně tak 10 - 15 minut. Budete-li cvičit příliš často nebo dlouho, uškodíte si a kýženého výsledku se nedočkáte. Ze začátku začněte posilovat spíše méně minut, časem dobu postupně prodlužujte. Vhodné jsou zkracovačky v různých variacích - směrem dopředu, do boku, s napnutýma nohama nebo s nohama, které opřete o míč či židli. Na to, jak se tento cvik správně provádí, se podívejte tady.

Můžete cvičit i pilates, kalanetiku, blogilates, cvičení od Jillian Michaels - také mají dobré účinky.

Cílené hubnutí nefunguje

Pravidelně posilujete břicho v domnění, že vám to pomůže na špíčky? Děláte to marně, protože hubnutí v určité části těla je nemožné a to se týká i pneumatiky kolem pasu. Vždy se hubne rovnoměrně, avšak tam, kde je více tukové zásoby, je možné vidět znatelnější úbytek. Můžete posilovat, cvičit sklapovačky, zkracovačky a sedy-lehy od rána do večera, ale tuk, který se na ní vyskytuje, prostě nezmizne. Nemusíte se tak trápit, protože to stejně nemá žádný efekt.

Ve zkratce:

  • Jezte pravidelně v přiměřených porcích.
  • Dostatečně pijte.
  • Vyhýbejte se nevhodným pokrmům a nápojům.
  • Alespoň třikrát týdně aerobně cvičte.
  • Posilujte celé tělo.
  • Obden posilujte břicho cca 10 minut.
  • Buďte trpěliví a nevzdávejte se.
  • Právě v oblasti břicha se hubne velmi dlouho, tak s tím počítejte.