Hubnutí břicha - co dělat, ať ho zbavíte

Trápí vás větší břicho? Tak je na čase s ním něco udělat. Skončete s výmluvami a pusťte se do toho. Zhubnout břicho není zas tak obtížné, jak to vypadá, ale je náročné na trpělivost a silnou vůli. Najděte si dostatečně silnou motivaci a pak vám určitě půjde hubnutí břicha celkem snadno. Pokud nevíte, jak na to jít, tak se na to teď podíváme.

S přibývajícími roky, nedostatkem pohybu, sedavým způsobem života a hlavně s nevhodnou stravu se postupně břicho zvětšuje. Nejprve si každý všimne menšího bříška, které zas tak neřeší, protože nikomu nevadí. Ale časem se začne zvětšovat a následně je z něj už pořádné břicho. Pak si každý uvědomí, že je na čase s ním něco dělat. Někomu toto odhodlání vydrží dva týdny (s neúspěšným výsledkem), někomu i rok či dva. I tak dlouho může trvat obyčejné hubnutí břicha.

Zhubnout nebo zpevnit břicho?

Našli jste se na břiše špíček, špek nebo velký špek a přesně nevíte, co s ním? Právě od tohoto se odvíjí odpověď na vaši otázku. Někdo potřebuje břicho pouze zpevnit a někdo zhubnout a k tomu zpevnit.
Zpevnit břicho potřebuje převážně ten, kdo je už štíhlý a má jen menší pupík. Má tam prostě jen malý špíček.
Zatímco ten, kdo má ještě tuk různě na těle (velký zadek, boky, stehna atd.) a k tomu i to břicho má větší, tak potřebuje nejprve zhubnout. Je tedy potřeba, aby hubl klasickým způsobem, protože je nejprve nutné, aby zhubl i v dalších partiích. Není totiž možné, abyste zhubli pouze břicho a to měli krásně ploché, zatímco ostatní partie budou plné tuku.

Správná strava na hubnutí břicha je podstatná

Nejpodstatnější vliv na to, jestli se bude hubnout, má právě strava, která má být zdravá a vyvážená. Abyste přesně věděli, co máte dělat, řiďte se následujícími pravidly.

 • Jezte pravidelně (nejlépe pětkrát denně).
 • Nejezte sladké, tučné a smažené pokrmy.
 • Jezte dostatek zeleniny, kvalitních bílkovin, celozrnných potravin atd.
 • Vyhýbejte se polotovarům a fastfoodům.
 • Jezte zdravé tuky (olivový olej, semínka, ořechy, občas máslo i sádlo).
 • Jídelníček musí být vyvážený (musí v něm být dostatek bílkovin, sacharidů i tuků).
 • Pijte dostatek neochucených tekutin.

Vyhněte se častým chybám

Existuje mnoho mýtů a chyb, které škodí nejen při hubnutí v oblasti břicha, ale i celé postavě. Stačí si jich jen několik připomenout a ty pak napravit.

 • Hladovky
 • Vynechávání jídla
 • Přejídání se
 • Nadbytek sladkostí nebo sacharidů
 • Večeře v 5 hodin
 • Pouhé cvičení na břicho

Spalujte tuk (nejen na břiše)

Nezbytným dalším krokem je i aerobně cvičit, aby se spálil na těle přebytečný tuk. Tento tuk se totiž vyskytuje převážně u těch, kteří mají nadváhu nebo i normální váhu, ale mají BMI blížící se k hranici 24. Nutno zmínit, že určité procento tuku v těle je vlastnost. Na spalování tuku je nejvhodnější aerobní pohyb, mezi který se řadí běh, rychlá chůze, orbitrek, tanec, jízda na eliptickém a veslovacím trenažéru atd. Pro optimální výsledek byste měli cvičit alespoň 45 minut (nejlépe hodinu) třikrát týdně. Cvičení můžete i měnit, důležité je, abyste cvičili ve správné tepové frekvenci uvedenou dobu.

Posilujte břicho

Třikrát týdně po 15 minutách se vrhněte i na posilování břicha. Soustřeďte se na posilování přímých a šikmých svalů. Na cviky se můžete podívat tady na tuto stránku. Cvičit můžete na podlaze, výborné jsou cviky s míčem nebo si v posilovně najděte přístroj na posilování břicha. Není vůbec třeba cvičit každý den, neboť je nutné, aby si břicho po cvičení odpočinulo a hlavně samotné cvičení nemá vliv na hubnutí, ale pouze na zpevnění břicha.

Posilujte i zbytek těla

I když chcete zhubnout břicho, je nutné posilovat celé tělo komplexně. Posilujte proto v posilovně nebo doma celé tělo. Nezapomínejte posilovat zádové svalstvo a střed těla, protože jejich vliv na břicho je významný. Stačí posilovat dvakrát týdně po hodině. Pokud nemáte rádi posilovnu, cvičte doma cvičení pilates, cvičení od Jillian Michaels nebo kalanetiku, mají totiž významný vliv na posílení celého těla.

Vydržte

Cesta za štíhlým břichem může být celkem strnutá, pokud začínáte s velkým břichem, protože je nutné nejprve zhubnout. Někdy to ale platí i u těch, co mají menší špíček, kterého se dlouhou dobu nemohou zbavit. Tam může pomoct jedině smíření se s ním nebo liposukce. Důležité je ale vydržet a nevzdávat se. Břicho se hubne dlouho, proto s tím počítejte. Nezbavíte se ho za měsíc, ale může to trvat několik měsíců i let.

Hubnutí břicha vám půjde určitě snadno, pokud budete mít tvrdou disciplínu a vyváženou stravu.