Liposukce břicha

Liposukce problematických partií je velmi častým operačním zákrokem, jak si můžete nechat upravit tělo. Právě liposukce břicha je často podstoupena, pokud se vám nedaří zhubnout břicho nebo jen spodní část břicha. Odsávání tuků klasickou liposukcí je invazivní operace, při které se konečně můžete zbavit tuků na břiše. Tak jako každá operace má i liposukce svá rizika.

Průběh liposukce

Liposukce břicha se provádí v lokální nebo celkové anestezii. Tenké kanyly se zavádějí do problematické partie za několika malých řezů. Nejčastěji je prováděna tumescentní liposukce, při které se aplikuje pod kůži roztok a používá se vibrační energie. Tato metoda je vcelku šetrná a efektivní. Dále existuje metoda vlhkou technikou. Pod kůži se také vpraví roztok, ale již bez vibrační energie. Liposukce trvá až 2 hodiny podle množství odsávané tukové tkáně.

Cena liposukce

Cena liposukce břicha se pohybuje od 15 tisíc korun. Horní hranice se může vyšplhat až k částce 40 tisíc korun. Záleží na městě a na klinice. Také liposukce v celkové anestezii je dražší než ta jen v lokální. Pokud se odstraňuje tuk jen v jedné části těla, provádí se zpravidla v lokální anestezii.

Kdy se projeví liposukce?

Po liposukci budete mít ošetřenou část těla opuchlou a navíc zde mohou být modřiny. Po operaci byste měli nosit speciální kompresní prádlo alespoň tři týdny. Výsledek liposukce můžete na sobě pozorovat až po měsíci nebo po měsíci a půl.

Nezapomeňte na zdravou stravu po liposukci!

Pokud budete opět tloustnout po liposukci, tak pravděpodobně nepřiberete v místě liposukce. Můžete však přibrat na jiných místech na hrudníku, na pažích nebo na zadku.
Začněte se pravidelně stravovat dle zásad zdravého stravování, nezapomeňte na dostatek tekutin a sportujte.