Cviky na břicho, které vám pomohou

Existuje velké množství cviků na břicho, které jsou velmi vhodné při posilování a tvarování břicha. Stačí jen poctivě cvičit a brzy uvidíte výsledky. Dále je nutné dbát na správnou stravu a můžete se ukazovat v plavkách s krásným plochým břichem. Cviky na břicho vám k tomu pomůžou. Nezapomeňte, že je nutné upravit stravu, která je velmi důležitá.

Některé cviky na břicho jsou účinnější více, jiné méně... V každém případě platí pravidlo, že špatně prováděné cviky na břicho vám vůbec nepomohou, proto se také zaměřte na správnou techniku.

Jak často cvičit cviky na břicho

Cvičte minimálně obden účinné cviky na břicho, můžete klidně i šestkrát týdně. Jeden by měl zůstat na odpočinek břišních svalů. Z počátku cvičte několik minut, postupně si přidávejte další cviky. Cvičte jen do té doby, dokud vás nebudou bolet záda. Tím, že vás budou bolet záda si také nepomůžete, protože to značí špatnou techniku cviků.

Zkracovačky

Ze začátku zvolte zkracovačky, kdy se cvičí přímé břišní svaly.
Lehněte si zem na podložku, pokrčte lehce nohy a zvedněte trup do výše 10 - 20 cm. Nahoře vydržte dvě sekundy a vraťte se dolů na zem. S pohybem nahoru se nadechujeme.
Za hlavu můžeme dát ruce.
Cviky provádíme pomalu (ne švihem) a nezvedáme hlavu ale trup.
Při cvičení musíme cítit, že zabírá břicho ne záda nebo krční páteř.
Cvičíme 3 série po 20 opakováních. Až budeme tento počet zvládat bez problémů, můžeme navýšit počet opakování na 25, 30... dle situace. Necvičte ale příliš dlouho. Cvičte břicho do 10 minut.

Podívejte se video cviky na břicho.

Aby si břicho nezvyklo na jeden typ posilování, je nutné zkracovačky měnit i s dalšími cviky. Můžeme cvičit zkracovačky s tím, že si nohy opřeme o gymnastický míč nebo o židli.

Zkracovačky jsou velmi účinným cvikem na břicho. Další cviky na břicho vám brzy představíme. hubnutí břicha není zrovna jednoduché, ale všeho se dá docílit.

Dále je nutné zapojit i cviky na celé tělo a dodržujte zásady správné stravy při hubnutí s větším množstvím bílkovin.