Jak na ploché břicho?

Kdo by nechtěl mít ploché břicho téměř bez práce za tři dny, týden nebo za měsíc? Asi každý. Ale ono to není tak jednoduché, abyste měli ploché břicho nebo vánočku. Toho se prostě docílit ani za šest týdnů nedá. Jedná se totiž o často velmi dlouhodobou dřinu, při které se možná dočkáte krásného břicha.

Cesta za plochým břichem je často velmi zdlouhavá a těžká, čeká vás hodně dřiny, omezování a silné vůle. Nestačí jen každý den cvičit pár sklapovaček a sedy-lehy, důležité je posilovat celé tělo a k tomu se vhodně stravovat. Po pár měsících nebo dokonce až po roku se můžete pyšnit hezkým plochým břichem.

Aby to nebylo tak jednoduché, je důležité zhodnotit, jakou máte postavu. Pokud máte postavu typu hruška (úzký pas, široké boky, menší břicho), dosáhnete plochého břicha snadněji. Máte-li ale postavu typu jablko (menší zadek, větší břicho), bude vám to trvat mnohem déle. Musí se zhubnout mnohem více tuku, než je tomu u jablka. Postava typu tužka problém s větším břichem většinou nemívá.

Jak na to?

1. Správně se stravujte
2. Dostatečně cvičte
3. Neposilujte pořád břicho

1. Správné stravování

Běžná strava obsahuje mnoho sacharidů, které zabraňují dosáhnutí ideální váhy. Nejedná se pouze o nadbytek těstovin, pečiva, chlebu, ale i různých sladkostí a další sacharidů. Taktéž s přípravou pokrmů to není nejlepší - smažení či přidávání másla a oleje do jídel. Tyto zlozvyky se musí změnit, abyste měli vytoužené ploché bříško.

Měli byste se zaměřit na pravidelnost v jídle a zapomenout na hladovění a přecpávání. Ideální je jíst co 2,5 až 3 hodiny přiměřené porce, které se budou skládat jak ze sacharidů, tak i bílkovin. S tím, že dopoledne sacharidů bude víc a večer zase bude víc bílkovin.

Rozhodně byste se neměli zaměřit na počítání kalorií, ale raději věnujte pozornost obsahu bílkovin, sacharidů a tuků. Toto je prospěšnější nejen na celé hubnutí, ale i na dosažení plochého břicha.

V jídelníčku by se mělo objevovat kvalitní maso, ryby, zelenina, sýry, jogurty, celozrnný chléb a pečivo, ovesné vločky, pohanka, kuskus, semínka, olivový olej a další.
Absolutní tabu by pro vás měly být čokolády, sušenky, sladkosti, zákusky, polotovary, hotovky, fastfood, smažené a tučné pokrmy, atd.

2. Dostatečné cvičení

U cvičení je nutné nejprve zjistit, zda potřebujete zhubnout (máte ještě na břiše velké špeky), nebo jen břicho vytvarovat, aby bylo ploché.
V případě první možnosti byste se měli začít věnovat aerobnímu cvičení, díky kterému spálíte tuky. Mezi tento pohyb patří běh, jogging, plavání, rychlá chůze, spinning, atd. prováděné alespoň 45 minut dvakrát či třikrát týdně. K tomu je ale nutné připojit posilování celého těla, nesoustřeďujte se pouze na posilování břicha.

V případě druhé možnosti nezapomínejte na aerobní pohyb dvakrát týdně a hlavně se věnujte posilování třikrát týdně. Posilujte celé tělo a trošku se více zaměřte na posilování břicha.

Dobře na ploché břicho funguje i pilates a kalanetika, což jsou velmi oblíbená cvičení na celkové zpevnění těla.

3. Posilováním břicha nezhubnete břicho

Častým mýtem je to, že neustálým cvičením břicha, zhubnete břicho. Mnoho lidí pouze a pořád posiluje břicho, aby jej zhubli a měli ho břicho ploché. Tímto se ale břicho nikdy nezhubne, protože na něm často bývá tuk, který lze spálit aerobním cvičením. Tudíž tudy cesta nevede, cvičíte tak úplně zbytečně. Břicho stačí posilovat třikrát týdně po 15 minutách. Přílišným posilováním si břicho vůbec neodpočine a vy tak nemáte nikdy šanci zhubnout. Důležitá je regenerace a správně provedené cviky.