Jak zaručeně zhubnout břicho

Možná vás trápí, že neustále cvičíte na břicho a výsledky se nedostavují. Sice cítíte na břiše svaly, ale zároveň víte, že jsou pořád schované pod vrstvou tuků. Tento jev se velmi často stává. Neustále cvičíte, ale svaly nejsou vidět. To se děje z toho důvodu, že svaly jsou ukryty pod tukem. Jediným způsobem, jak můžete docílit toho, aby byly břišní svaly krásně vidět je ten, že zhubnete tuk.

Jak často bych měl cvičit

Tuk zhubnete jediným způsobem a to tím, že začnete aerobně cvičit. To znamená, začnete běhat venku nebo na páse, budete chodit na spinning nebo jezdit na eliptickém trenažéru. Můžete také rychle chodit či cvičit zumbu.

Nejlépe byste měli cvičit třikrát až čtyřikrát týdně, pokud vám to nevychází nebo máte jiné výmluvy stačí cvičit i dvakrát týdně. Cvičte buď 60 minut nebo 30 minut, poté si dejte krátkou pauzu a opět 30 minut. Pokud máte dostatek času, cvičte každý den 30 minut. Přece jen, není nic krásnějšího než si jít po ránu nebo k večeru zaběhat. Brzy uvidíte i na své postavě výsledky. Kromě aerobního cvičení nezapomeňte ani na anaerobní cvičení (posilování). Posilovat můžete ve fitku nebo doma. Oblíbené kliky a cviky na břicho krásně zpevní postavu.

Bez správné stravy by to nešlo

Nutné je zmínit, že správná strava má velký vliv nejen na hubnutí, ale i na celkovou náladu obecně. Držte se všech známých zásad, protože strava má velký podíl na hubnutí obecně.

Nesmíte hladovět, ale jíst pravidelně v malých porcích. K tomu dostatečně pijte a držte se následujících zásad:
jezte pravidelně 5 - 6 denně v malých porcích,
vypijte alespoň 2 litry neslazených tekutin denně,
omezte tučné, sladké a smažené jídlo,
den začněte snídaní,
mějte vyvážený podíl bílkovin, sacharidů a tuků,
jezte dostatek zeleniny a ovoce...

Více o jídelníčku při hubnutí.